اخبار
 1398/06/10  تاریخ خبر
نشست مشترک انجمن ایران با دستگاههای متولی مبارزه با قاچاق مواد مخدر برگزار شد

به گزارش روابط عمومي انجمن صنفي شرکتهاي حمل و نقل بين المللي ايران، نشست مشترک انجمن ايران با دستگاههاي متولي مبارزه با قاچاق مواد مخدر روز گذشته در محل انجمن برگزار شد. در اين نشست رئيس هيئت مديره، چند تن از اعضاي هيئت مديره، دبير انجمن، معاونت دادستاني کل کشور، معاونت مقابله با عرضه و امور بين المللل ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاون پليس مبارزه با مواد مخدر، سرپرست دفترترانزيت و امور گمرکي گمرک جمهوري اسلامي ايران،کارشناس امور بين الملل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي، سرپرست امور کارنه تير   اتاق بازرگاني ايران و  تعدادي از مديران و فعالان شرکتهاي حمل و نقل بين المللي حضور داشتند.
در ابتداي نشست جواد سمساريلر رئيس هيئت مديره انجمن صنفي شرکتهاي حمل ونقل بين المللي ايران ضمن خوشامدگويي به حاضران در جلسه عنوان کرد : تاکنون با همکاري سازمانهاي ذيربط  توانسته ايم  تعدادي از رانندگان بي گناه را آزاد کنيم. با توجه به اينکه ايران عضوکنوانسيونهاي مختلف است اما چون در مسيرترانزيت مواد مخدر قرار دارد  متاسفانه شاهد بروز چنين مشکلاتي هستيم که در اين ميان شرکتهاي حمل و نقلي و خانواده هاي رانندگان متضرر مي شوند که در برخي مواقع جبران ناپذير است.
در ادامه نشست قربان جعفرزادگان عضو هيئت مديره انجمن و رابط بخش بيمه ، ترانزيت وامور گمرکي گزارشي از آخرين وضعيت رانندگان زنداني در سال 97 ارائه کرد و گفت : 11 نفر از رانندگان زنداني که در جوف کالاي صادراتي در ترکيه و بلغارستان مواد مخدر از آنان کشف شده بود ، 9تن از آنان